Elfvings Matblogg
Se upp Ingrosso och Zazzi: nu gör vi egen pizza!
Ulf Elfving
Annons
Annons
Skådespelaren Keira Knightley uppger i podcasten Chanel Connects att hon inte längre vill filma sexscener om regissören är en man.
Jag vill inte göra de här hemska sexscenerna där man är inoljad och alla stönar. Jag är inte intresserad. Jag känner mig obekväm med att försöka tillfredsställa den manliga blicken, säger hon enligt The Guardian.
Keira Knightley har tidigare sagt att hon stött på många problem när hon arbetat med manliga regissörer och att hon, nu när hon har två barn, inte längre tänker stå naken inför en "grupp män".
Samtidigt kan jag absolut se att sex i vissa filmer skulle bidra till berättelsen och att man behöver någon som ser sexig ut, säger hon.
Nästa på tur på inspelningsschemat för Keira Knightley är julfilmen "Silent night", med regissören Camille Griffin.
Annons
Be om att bli uppringd
Genom att klicka vidare så godkänner du att bli uppringd på det telefonnummer du anger.
Mejla oss
Genom att klicka vidare så godkänner du att vi hör av oss på den e-post du anger.