De hann aldrig gifta sig; komikern Ulf Larsson och hans sambo Lillemor Torsslow. I Expressen berättar hon om det tragiska slutet.


Rikard Jansson
Uppdaterad: 23 jan. 2020Publicerad: 23 jan. 2020
ANNONS
Mest läst i kategorin
Ulf Larsson avled för tio år sedan, i september 2009. I Expressen berättar sambon Lillemor Torsslow om hur de hunnit förlova sig en inte gifta sig, innan han dog.
När hon kom hem hittade hon honom livlös på hallgolvet. Det var kroppspulsådern som hade brustit och hans liv gick inte att rädda.
Hon berättar också om att komikern som bland annat var känd för från programmet “Söndagsöppet” att han var lyckligare än någonsin efter att ha träffat den stora kärleken och hade till slut lyckats med målet att gå ner i vikt. Hon berättar också att han tog illa vid sig av spekulationerna kring hans dramatiska viktnedgång i slutet.
Läs mer från News55 - vårt nyhetsbrev är kostnadsfritt:

Rikard Jansson
Ekonomireporter på News55 med särskilt fokus på målgruppen 55+

Rikard Jansson
Ekonomireporter på News55 med särskilt fokus på målgruppen 55+
ANNONS
ANNONS
Senaste nytt
ANNONS